Bize Ulaşın Reklam Üye Girişi


Güvenilir Bilgi & Sağlıklı Yaşam


AnaSayfa

Estetik - Plastik Cerrahi Kahramanmaraş (Maraş)

Kimimiz sağlık için kimimiz güzellik için estetik olmak isteriz. Bu sayfalarımızda bu konu hakkında bilgiler bulabilir ve Kahramanmaraş (Maraş) bölgesindeki plastik cerrahilere ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Bülent TEKEREKOĞLU
0 532 3236858
Hatay Antakya Devlet Hastanesi
ANTAKYA
 

Baharda Estetik Operasyonlar Artıyor.

Havaların ısınmasıyla birlikte kışlıklarımızı rafa kaldırmaya başladık. İnce kıyafetler içinde daha güzel bir vücuda sahip olmak isteyenler estetik merkezlerine koşuyor. Psikolojik açıdan başlangıçların mevsimi olan baharda kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonları, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlattı.

İlkbahar döneminin hem tıbbi hem de psikolojik beklentiler anlamında estetik işlemler için en uygun mevsim olduğunu belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, ilkbahar ve yaz dönemi için en etkili estetik uygulamaları şöyle sıraladı;

Burun: MİR (minimal invazif rinoplasti) tekniği ile burun estetiği, burnun boyutlarını küçültmek, büyültmek ucunu yeniden şekillendirmek, burnun tümsekliğini azaltmak, üst dudak ile burun arasındaki kötü açıyı düzeltmek (burnu kaldırmak), geniş burun kanatlarının daraltılması, burun deliklerinin küçültülmesi ve burun yaygınlığının giderilmesi amacıyla uygulanır. Operasyon 30 dakika kadar sürer. Hasta 3-4 saat sonra taburcu edilerek evine yollanır. Ayrıca bu teknikte ödem ve morluk yok denecek kadar azdır.

Göz Çevresi: Üst göz kapağındaki doğal deri kıvrımından girilir ve fazla deri miktarı alınır. Gözü çevreleyen kasın bir kısmı da ince bir şerit halinde çıkarılır ve yağın gerektiği kadarı alınır. Alt göz kapağında ise yağ miktarı şekillendirilir. Bu operasyon, gözlerde 7-8 yaş gençleşme sağlar.

Kaş Kaldırma: Kaşlar yerçekiminin de etkisi ile aşağı doğru düşerek, yüzümüze yorgun ve yaşlı bir görünüm verir. Kaldırma işlemi için saçlı deri içerisinde birkaç küçük delikten girilir. Alın kası ve alın derisi, üzerindeki kaşla birlikte kemikten kaldırılır. Yukarı doğru yeni yerine asılır. Beraberinde göz kapağı estetiği de yapılabilir. Aynı gün eve dönülebilir. Kaş kaldırma işlemi aynı zamanda botox ile de yapılabilir.

Botox: Özellikle alın ve göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesi için son zamanların en ideal ilacıdır. Uygulaması 2 dakika içerisinde yapılmaktadır. Etki mekanizması; mimik ve kırışıklığa neden olan kasların hareketlerini minimalize etmektir, süresi yaklaşık altı aydır. Yüze anestezik bir krem sürüldükten sonra beş dakika içinde ince bir iğne sayesinde uygulama gerçekleşmektedir.

Gögüs Küçültme: Göğüs küçültme ameliyatına, göğsün renkli kısmıyla deri bileşkesi arasında yapılan bir kesiyle başlanır. Meme başından aşağıya ikinci bir düşey kesi yapılır. Bu cerrahi kesiden girilerek meme dokusu şekillendirilir. Kalıcı dikişlerle göğüs dikleştirilir. Böylelikle sadece iki küçük izle, meme şekillendirilmiş olur. Genel anestezi altında 1 saatte ameliyat gerçekleştirilir. Kadının göğüs çapına göre göğüs 2-3 beden küçültülebilir.

Göğüs Büyütme: Göğüs altından 3 veya 4 cm. kesilerek, meme dokusunun arkasına ameliyat öncesi belirlenen implant konur. Eğer meme istenilen boyutlara geldi ise ameliyat tamamlanır. Genellikle talep, göğüs ölçüsünün en küçük boydan 85 C`ye çıkarılması yönündedir. 1-2 saatte gerçekleştirilen işlem sonrasında hasta aynı gün taburcu edilir ancak 2-3 gün ...

Devamı için tıklayınız Hekimce

Yeni Trend Bekârlığa Veda Estetiği

EVLİLİK ÖNCESİ GELİN ADAYLARI ESTETİK MERKEZLERİNE KOŞUYOR!Son yıllarda moda haline gelen "Bekârlığa Veda Partisi nin yerini artık "Bekârlığa Veda Estetiği" aldı. Kusursuz bir gelin olmak isteyenler, hayal ettikleri güzellik için düğünden önce bıçak altına yatıyor. Kırışıklıklar, fazla yağlar ve göğüslerinden şikâyet eden gelin adayları artık soluğu nikâh masasından önce ameliyat masasında alıyor. Evlilik öncesi gelinlerin tercih ettiği operasyonları Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu anlatıyor.


Gelinlik alışverişine çıkmadan önce, vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri yeniden şekillendirmek isteyen gelin adayları, en çok yüzlerinde oluşan mimik kırışıklıkları ile kalça, basen ve bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için estetik operasyona başvuruyor. Küçük veya sarkmış göğüsten şikâyet eden bayanlar ise, gelinliği iyi taşımak için göğüs büyütme veya dikleştirme operasyonlarına yöneliyor.

Düğün öncesi estetik operasyonlarla ilgili bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, ayrıca evlilik hazırlığında olan bayanların, gözaltı torbalarından kurtulmak için de estetik operasyona başvurduğunu belirtiyor.

Bekârlığa veda estetiğinde zamanlamanın önemli olduğunu kaydeden Kışlaoğlu, bazı yöntemlerde iyileşme süresinin uzunluğu göz önüne alınarak, burun ameliyatının düğünden 2 ay kadar önce yapılması gerektiğini hatırlattı. Göz kapağı ameliyatı için de yine aynı süre gerektiğine değinen Kışlaoğlu, göğüs büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bir gelin adayının ise düğünden yaklaşık 1 ay önce operasyona başvurması gerektiğini vurguladı.

30 Dakikada Burun Estetiği!

Düğünden 2 ay önce uygulanması gereken operasyonların yanı sıra, açılımı Minimal Girişimle Burun Estetiği olan MİR yöntemi ile 30 dk. gibi bir sürede burnunuza hayal ettiğiniz şekil verilebiliyor. Prof. Kışlaoğlu, bu operasyondan çıkan hastanın 4-5 saat sonra evine dönebileceğini belirtiyor. MİR tekniği ile yapılan operasyon sonrası kişi sosyal hayatına daha çabuk döndüğünden düğün öncesi burun ameliyatı için genellikle bu yöntem tercih ediliyor.

Ameliyattan Korkanlar İçin Dolgu Yöntemi İdeal

Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, düğün öncesi hokka gibi bir buruna sahip olmak isteyip ameliyattan korkan gelin adayları için "dolgu maddesi" ile 8 aylık veya 2 senelik yeni bir burun oluşturuyor. Dolgu maddesi süresinin, kullanılan maddelerinin dayanıklılık süreleri olduğunu belirten Kışlaoğlu, maddenin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline döneceğini ifade ediyor. Dolguyla burun estetiği 5-10 dk. içinde yapılabilecek bir yöntem.

Gelinlikte Göğüs Dekoltesi ve Yüz

Gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüz ve göğüslerinin çok iyi olmasını isteyen gelin adayları, güzel bir yüz için mimik kırışıklığı, kaş kaldırma, göz kapağı operasyonlarına başvuruyor ve gelinliği iyi taşımak için göğüslerinin dikleştirilmesini, küçültülmesini veya büyütülmesini istiyor.

Meme protezi ameliyatı genel anestezi ile hastane şar...

Devamı için tıklayınız Hekimce

Kullanım Şartları | Reklam | Webmaster: hekimce@yahoo.com
Copyright © 1999 - 2010 www.hekimce.com
[All Rights Reserved - Sitede Yer Alan Bilgi, Belge ve Yazılımların Yazılı veya Görsel Ortamda Tamamen veya Alıntı Yapılarak Kullanımına İzin Verilmemektedir]